Dekan Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Girne Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ne Hoş Geldiniz!

Temeli 2018 yılında atılan genç, heyecanlı ve dinamik fakültemiz, Kuzey Kıbrıs’ın gözbebeği Girne Üniversitesi bünyesinde yer almaktadır.

Amacı, evrensel bilim ve teknolojiyi esas alarak, toplum sağlığına katkıda bulunacak süreçlerin her aşamasında yer alabilecek, objektif düşünebilen, sorgulayan, araştıran, bilgi ve değer üreten, yaratıcı, etik ve ahlaki değerlere önem veren, üstün nitelikli eczacılar yetiştirmek olan fakültemiz, günden güne akademik ve teknolojik altyapısını güçlendirmektedir.

Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerimiz, alanında nitelikli öğretim üyelerinin donanımları ile bilgi ve kültür zenginliğinin harmanlandığı bir üniversite ortamına katkı sağlamaktadırlar.

M.Pharm. ve Pharm.D. derecesi ile mesleki yeterlilik kazanan öğrencilerimizin dünya platformlarında yarışabilecek donanımda olmasının sağlandığı fakültemizde, sizleri güncel mesleki bilgilerle donatırken, aynı zamanda mesleki yaşama da hazırlayacağız.

Eczacılık mesleği, insanlık tarihi kadar eskilere dayanan ve çok önemli gelişim süreçlerini izlemiş tüm kültürlerin en saygın meslek gruplarından biridir. Antik çağlardan başlayan bu süreç geleneksel uygulama biçimleri ve biyoteknolojilerinin birleşimi ile üretilen ilaçların kullanıldığı günümüzdeki modern eczacılık uygulama biçimlerine evrilmiştir.

İyi bir eczacılık eğitimi için çıktığımız yolda azim ve kararlılıkla yürüyoruz. Üniversitemizin güçlü desteği, nitelikli eğitici kadromuz ve güçlü altyapımızla sizleri de bizlerle yürümeye davet ediyorum.

Sağlıcakla kalın.

Prof.Dr. Sedef Gidener
Dekan
Eczacılık Fakültesi